16 березня в рамках загальноміського святкування Масляної запорожці смакували млинцями, насолоджувались козацькою виставою, розважалися та проводжали зиму в кінному театрі «Запорізькі козаки» на острові Хортиця.

Відчуття свята та весняного настрою з’явились у гостей кінного театру з перших хвилин перебування – з порога їх вітали піснями колоритний оркестр козаків і козачок. Весела юрба запрошувала гостей до танців і різноманітних конкурсів. Присутні з задоволенням залучались до гулянь, скуповували пам’ятні сувеніри та пригощались смачними стравами. Головна страва дня – млинці на будь-який смак - з малиною, сметаною, грибами або ікрою подавалася з різних сторін.

Основною подією для гостей заходу, звісно, став виступ кінного театру «Запорізькі козаки». Справжні українські чоловіки вражали своєю майстерністю: вправно володіли зброєю, виконували трюки на конях та жартували. У жодного із глядачів навіть не склалося враження, що це актори – все від люльки до чобіт ніби з минулих століть. А їх вправності у джигітовці та їзді на конях може позаздрити кожен досвідчений каскадер.

Моторні та трохи суворі козаки демонстрували бойову зброю минулих часів: мечі, луки, арапники, булави, шаблі. Розповіді про славне минуле наших пращурів та їх військові подвиги підкріплювались реалістичними сценами боїв.

Також козаки познайомили учасників свята з булавою. За їх словами, один з примірників цієї зброї кілька років тому був у фільмі «Тарас Бульба»: їм у польському полоні катували старшого сина Бульби - Остапа. Така булава важить близько 16 кг, під час рукопашної битви наносила нищівного удару по ворогу.

За традицією, під час виступу, одного з учасників свята посвятили в козаки. Молодому хлопцю запропонували взяти участь у козацьких забавах і залпом випити келих горілки, що стоїть на шаблі. Потім на швидкій ході наїзники виконували неймовірні трюки на конях. Публіка була у захваті від такого виступу!

Після виступу кінного театру всі бажаючи мали змогу покататися на конях або ж  продовжити гуляння на центральному подвір’ї.

Кульмінацією свята стало спалення символу минаючої зими – рум’яного опудала. Поки опудало Масниці палало яскравим полум'ям, запорожці водили навколо нього хоровод і співали пісні.

Наталя Воронова