Минулої середи міський голова Олександр Сін зустрівся з представниками німецької організації «GIZ GmbH» на території транзитного містечка для вимушених переселенців із Донецької та Луганської областей, що у Південному мікрорайоні.

Під час конструктивного діалогу обговорено питання благоустрою цього містечка і психосоціальної підтримки переселенців, виокремлено проблемні моменти, у вирішенні яких можлива співпраця.

Нагадаємо недалеку передісторію. Містечко для тимчасових переселенців у Південному мікрорайоні було відкрите в Запоріжжі в результаті домовленостей Президента України Петра Порошенка і канцлера Німеччини Ангели Меркель. У рамках цих домовленостей німецький уряд профінансував відкриття транзитних містечок у трьох областях України - нашій, Дніпропетровській і Харківській. Запорізьке містечко розраховане на 500 місць.

Як запевнив директор проекту організації «GIZ GmbH» з підтримки транзитних містечок для внутрішньо переміщених осіб Матіас Брандт, німецька сторона продовжує співпрацювати з українцями в плані благоустрою транзитних містечок для вимушених переселенців із Донецької та Луганської областей. Сьогодні німці готові взяти на себе фінансування таких проектів, як обладнання доріжок і встановлення пандусів для людей з обмеженими фізичними можливостями, облаштування куточків для відпочинку й зеленої зони, будівництво огорожі.

фото: Facebook

- Першочерговим питанням є облаштування куточку для відпочинку під відкритим небом. Тут необхідно вимостити територію бруківкою, висадити дерева, встановити лавочки і навіси від сонця. Самі мобільні будиночки теж потребують обладнання додатковим захистом від сонця, - зазначив Олександр Сін. - Це дасть можливість жителям містечка відпочивати тут у літню спеку. До того ж, варто провести роботи з встановлення пандусів, розширення дитячого майданчика, а також будівництва огорож і доріжок.

- До речі, ми раді тому, що ви погодилися профінансувати будівництво огорожі навколо містечка, незважаючи на те, що раніше ця пропозиція вами відхилялася. Це питання актуальне, і доказ тому - неодноразові звернення переселенців до міської влади з проханням вирішити цю проблему, - наголосив запорізький міський голова.

Матіас Брандт, у свою чергу, запевнив, що німецька сторона підтримує пропозиції міського голови і готова співпрацювати в напрямку їх втілення.

- До того ж, німецька сторона зацікавлена в реалізації ряду соціальних проектів, таких, як програми з працевлаштування, навчання і перепідготовки вимушених переселенців. Ми готові співпрацювати в цьому напрямку із службами зайнятості населення й волонтерами, - додав Матіас Брандт.

А Олександр Сін наостанок зазначив, що міська влада готова брати участь у співфінансуванні робіт з облаштування транзитного містечка. А також, поспілкувавшись із вимушеними переселенцями, пообіцяв посприяти у вирішенні їхніх проблем.