У липні цього року у Харкові відбувся черговий форум освітян України, організований EdCamp Ukraine. Це громадська організація, яка працює у від відгалуження всесвітньої організації EdCamp, що об’єднує 32 країни світу у питаннях освітньої галузі.

Освітня платформа «Всеосвіта» стала одним з офіційних партнерів EdCamp Ukraine 2018. І сьогодні ми докладніше розповімо про те, що об’єднало близько 600 освітян та гостей на харківському Майдані Конституції.

В рамках конференції, присвяченій реформі Нової української школи педагогами було проведено спеціальний флешмоб, який мав на меті привернути увагу суспільства до безпечного шкільного простору НУШ. Під безпекою слід розуміти не лише фізичну, але й емоційну безпеку дитини.

Це педагоги намагались передати за допомогою фігур, у які вони вишикувались того дня на площі. Серце – означає любов та психологічну безпеку, сонце – символ педагогіки партнерства, єдності педагогів, батьків та учнів. Створений знак рівності символізує рівні умови для здобуття освіти усіма громадянами у суспільстві, а цифра «50» у колі означає безпеку дітей на дорогах у вигляді обмеження допустимої швидкості.

Сотні педагогів, які стали учасниками конференції, організованої EdCamp Ukraine, та флешмобу на центральній площі Харкова приїхали туди з усієї України. Вони пройшли для цього своєрідний конкурсний відбір, який виявив найбільш творчих та натхнених ідеєю змін в освіті.

Серед гостей можна було побачити співзасновницю світового руху EdCamp, Хадлі Фергюсон, Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколу Кулебу, Міністерку освіти та науки України Лілію Гриневич та команду EdCamp Ukraine у повному складі.

За словами Лілії Гриневич, основами простору НУШ мають стати усі ці базові цінності життя, які символізують фігури, побудовані педагогами на площі. Вона назвала EdCamp Ukraine «своєрідним майданчиком для обговорення шкільної реформи та формування професійного середовища». А за Міністерством хотіла б залишити лише координаційні та консультаційні функції для допомоги освітянам на умовах партнерства.

Рекорд «Найбільша кількість освітян на одній локації», встановлений 2 липня на Майдані Конституції, занесений до реєстру Національної книги рекордів України. Сертифікати, що це підтверджують, були видані представникам громадської організації EdCamp Ukraine та почесним гостям. Один з примірників отримала й «Всеосвіта». Ми були неймовірно вражені такою великою кількістю однодумців та сподіваємось, що подібні заходи підвищуватимуть престиж професії та популяризуватимуть ідею відповідального вчительства серед викладачів.