business4 липня у Києві в рамках Проекту МОП «Ефективне управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами» відбувся семінар «Конвенція МОП № 181 Про приватні агентства зайнятості».  Участь у семінарі взяли міжнародні експерти МОП, МОМ та Євросоюзу, представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Міністерства юстиції, Державної служби зайнятості України, Асоціації експертів ринку праці України, федерацій профспілок та приватних кадрових агенцій.

У привітальному слові Національний координатор МОП в Україні Василь Костриця наголосив, що семінар має надзвичайну важливість для України сьогодні. Як підкреслив представник МОП, нещодавно Україною було підписано нову програму співпраці на 2012-2015 роки «Забезпечення гідної праці в Україні», і реформування національного законодавства є запорукою розвитку ринку праці та подолання безробіття, а ратифікація Конвенцій гарантує запозичення найкращого міжнародного досвіду. Семінар «Конвенція МОП № 181 «Про приватні агентства зайнятості»  окреслює широкі можливості співпраці Державної служби зайнятості та приватних кадрових агенцій, що сприятиме налагодженню діалогу між державою, роботодавцями та робітниками.

Національний координатор проекту "Ефективне управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами" в Україні Тетяна Міненко наголосила, що  перший крок на шляху до створення інформаційного майданчику для об’єднання та плідної співпраці учасників діалогу вже зроблено завдяки новоствореній Асоціації експертів ринку праці України, котра  заклала основи для створення ефективної платформи для налагодження зв’язку та покращення взаємодії між учасниками ринку праці.

Під час семінару учасники заслухали комплексну доповідь-огляд старшого спеціаліста МОП із питань служби зайнятості Донни Кельц стосовно  теорії та світової практики застосування положень Конвенції МОП № 181 «Про приватні агентства зайнятості», Конвенції №88 «Про організацію служби зайнятості» та можливостей співпраці приватних кадрових агенцій та державної служби зайнятості. Ознайомившись із досвідом інших країн, учасники семінару мали можливість для конструктивної дискусії.

Попри досить вузьку тематику, семінар викликав цікавість не лише у представників приватних агенцій зайнятості, а й в представників влади та профільних міністерств України. Конвенція МОП № 181 встановлює стандарти у питаннях найму та влаштування на роботу працівників приватними агенціями зайнятості. Хоча наразі Конвенція не ратифікована Верховною Радою, але новий закон України «Про зайнятість населення» містить розділ, що регулює діяльність приватних агентств. Самі розробники законопроекту наголошують на новаторстві та орієнтації на міжнародне право, в якому Конвенції та Рекомендації МОП посідають чільне місце.

Оксана Мовчан, заступник директора департаменту ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України, один із розробників проекту закону України «Про зайнятість», підкреслила, що прийняття нового закону про зайнятість фактично дає нам «зелене світло» для порушення питання про ратифікацію Конвенцій МОП № 181 та 88. Західні експерти також оцінили реформаційний характер нового закону: Донна Кельц позитивно оцінила закон України «Про зайнятість населення» та наголосила, що він є першим кроком до приєднання України до Конвенції № 181.

Інформаційна довідка:

Міжнародна Організація Праці – агенція ООН, діяльність якої спрямована на розвиток можливостей жінок та чоловіків щодо отримання гідної та продуктивної праці в умовах свободи, справедливості, безпеки та людської гідності.

Асоціація експертів ринку праці України – недержавне, некомерційне об’єднання юридичних та фізичних осіб, які зайняті у сфері кадрових послуг. Діяльність Асоціації будується на засадах законодавства України та відповідає принципам Конвенції МОП № 181. Основним завданням Асоціації є представництво інтересів  бізнесу кадрових послуг  у правових, економічних та інших відносинах, а також  створення, підтримка та розвиток платформи для налагодження зв’язку та покращення взаємодії між учасниками ринку праці.