17 травняв міськвиконкомі під головуванням міського голови Олександра Сіна відбулося засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

Найдовше за часом члени ради обговорювали питання про роботу адміністративної комісії районної адміністрації Запорізької міської ради по Орджонікідзевському району з розгляду протоколів про адміністративні правопорушення. Підприємці емоційно намагалися довести, що міліція, маючи на меті оштрафувати їх за продаж алкоголю дітям до 18 років, використовує провокації. За їхніми словами, одного й того ж хлопця, якому на вигляд років 20–22, водять по кафе і перевіряють, чи продадуть йому бармени вино на розлив. Якщо таке трапляється, на продавця адмінкомісія райадміністрації накладає штраф в розмірі 500 гривень, а на приватного підприємця, хазяїна кафе – 6800 грн. Зокрема, такий інцидент стався в кафе “Вікенд”. Його хазяїн з обуренням показував ксерокопію фото паспорту кремезного неповнолітнього і розповідав: “Я випадково дізнався, що окрім мене, ще одного підприємця покарали за продаж алкоголю неповнолітньому, в якого, за дивним збігом обставин, було таке ж прізвище, що і в випадку із моїм кафе”.

Заступник начальника міської міліції Андрій Долинний відповів на це так: “Якщо працівниками міліції були допущені порушення чи перевищені повноваження, ми розберемося і вживемо заходів. Але, на мій погляд, немає нічого поганого, що в нашому місті є молоді люди із чіткою громадянською позицією, які співробітничають із правоохоронними органами у боротьбі із таким злом, як підлітковий алкоголізм”.

Міський голова Олександр Сін підбив підсумки дискусії:

“За даними прокуратури, половина злочинів у нашому місті чиниться тими, хто знаходиться у стані алкогольного сп’яніння. Припускаю, що більшість цих людей у тверезому стані і не думали йти на вбивство чи грабіж. Тому із пияцтвом ми вже почали і будемо продовжувати боротися – це тверда позиція міської влади. Але бізнес не повинен узяти під сумнів чистоту наших намірів. До приватних підприємців, що працюють в рамках закону, у нас немає претензій. Із приводу вищенаведеної ситуації, я на боці підприємців: провокація – це не найкращий метод виявляти порушників серед них”.

З ініціативою введення нової посади заступника голови райадміністрації, що курируватиме лише питання розвитку бізнесу в районі, виступив міський голова Олександр Сін. За пропозицією мера, кандидатури  визначатимуться в районах .

Члени координаційної ради підтримали ідею, щоб перед призначенням нового заступника в кожному районі пройшли зустрічі з підприємцями, де кожний кандидат мав би змогу представити свою програму, а також відповісти на питання представників бізнесу. Затвердження кандидатури буде відбуватися шляхом таємного голосування. У випадку, якщо підприємці двічі не підтримають запропоновані главою району кандидатури, міський голова залишає за собою право самостійно призначити людину на цю посаду. До речі, провести такі зустрічі міська влада планує вже в першій половині червня. Мер особисто побуває на кожній з них.

Після цього перейшли до інших питань порядку денного. Генеральний директор ДО “Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області” Володимир Степаненко розповів про діяльність фонду, який очолює.

Про потреби підприємництва в освітніх програмах з огляду на бізнес­процеси в Україні та державах Європейського Союзу доповіла начальник навчального центру “ТПП “Академія” Наталя Омельченко.

Члени міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва не підтримали пропозицію про включення до свого складу голови громадської організації “Центр розвитку молодіжного підприємництва “Актив” Михайла Федорова. І справа тут не в кандидатурі, а в тому, що в порівнянні із минулим скликанням, кількість членів ради і так вже збільшилася на 11 осіб і зараз складає 32.

Ірина ГАВРИЛЕНКО