Чи варто віддавати дитину у спорт?

Фізичне здоров'я дитини є головною турботою всіх батьків. З самого народження діти оточені увагою своїх мам та тат. Але, на жаль, сьогодні абсолютно здорових дітей знайти важко, майже неможливо. Існує ряд причин, які негативно впливають на організм людини: неправильний спосіб життя та нездорове зовнішнє середовище, неякісні продукти харчування та гіподинамія.

Бажаючи вберегти дитину від поганого харчування в дитячому садку, ми намагаємося годувати її вдома натуральною їжею. Але це не гарантує абсолютно здорового харчування, тому що купуємо продукти ми там, де й підприємства громадського харчування. Ми купуємо неякісні імпортні продукти або вирощені в нашій країні із застосуванням хімічних підсилювачів росту та хімікатів проти хвороб та шкідників рослин.

Для більшості батьків у таких умовах дуже складно зберегти здоров'я своєї дитини. Навіть маючи достатньо грошей, дуже не просто вберегти свого малюка. За гроші можна купити речі, іграшки, техніку, але не здоров'я. Тому все частіше батьки замислюються про користь спорту, намагаються віддавати своїх дітей у спортивні секції. Це допомагає організувати життя дитини, підпорядкувати її режиму, захищає від шкідливих звичок. Завдяки заняттям спортом зміцнюється імунітет, формується гарна постава, у дитини розвивається командний та змагальний дух. Все це добре та правильно.

Але чи не шкодить різка зміна способу життя, пов'язана із заняттями спортом? Як розібратися у такому непростому питанні?

Якщо ви хочете зробити зі своєї дитини чемпіона, потрібно спочатку з'ясувати, чи є у нього здібності до цього. Існують методики визначення спортивних даних у дітей. Відбувається тестування у вигляді гри, яка не триває багато часу. А з'ясувати, обдарована ваша дитина чи ні, можна навіть у ранньому віці.

Існує різниця між серйозним заняттям спорту, з подальшими планами зробити з дитини чемпіона та звичайними спортивними заняттями для дітей, які допоможуть стати дитині сильною, витривалою та дисциплінованою.

Насамперед, необхідно визначитися з вибором секції. Обов'язково запитайте дитину, яким видом спорту вона хоче займатися, і чи хоче вона цього взагалі. Розв'яжіть разом, чим буде заповнено його вільний час.

Спорт – комплексний набір фізичних вправ для розвитку та зміцнення організму, змагання з різних вправ та комплексів, а також система організації та проведення цих змагань. Ключове слово у цьому визначенні — це змагання. Сама суть спорту полягає саме у порівнянні успішних здобутків.

У спорті головне – це досягнення рекордів, тобто необхідно перемогти, досягти більших результатів порівняно із суперниками. Виявитися сильнішим, швидше, витривалішим, ніж інші учасники. Навіть якщо малюк слабкий, він може перемогти. Стати сильнішим за всіх інших, досягти кращого результату.

Здобути у спорті перемогу можна, але чого вона коштуватиме дитині? І якщо малюк переміг, то це його досягнення, а чи не заслуга батьків. Віддавати дитину у спорт заради своїх амбіцій мами та тати просто не мають права. Чи захотілося виділитися чимось? Хвалитеся одягом, іграшками, машиною. Одягайтеся самі, одягайте своїх дітей і цим змагайтеся з іншими батьками.

Що таке спорт? Це щоденні наполегливі тренування, постійні виснажливі навантаження. Для досягнення якихось результатів необхідно докласти максимум зусиль, використовувати всі можливості. А це відбивається на дитині. У нього змінюється весь порядок, спосіб життя. Серйозність змін може по-різному позначитися на характері малюка. Може його зламати, а може, навпаки, зробити сильною, цілеспрямованою людиною. Тренування - це колосальна праця, а праця приносить задоволення. Досягнення будь-яких результатів приносить дитині задоволення. Спорт, зайняття спортом, крім фізичних сил, забирає багато часу. Скорочується час на заняття іграми, шкільні уроки та й просто на відпочинок. Тому батьки повинні допомогти своїй дитині навчитися розподіляти час. Скласти разом із ним розпорядок дня. Це дисциплінує та дарує відчуття впевненості.

Виснажливі тренування можуть підірвати сили організму. Неминучі травми, тому слід пильно стежити за здоров'ям дитини. Під час змагань або підготовках до них посилені тренування можуть давати великі навантаження на серце і призвести до порушення роботи цього органу. Навіть при незначних забитих місцях, травмах звертайтеся до лікаря, тому що в майбутньому це може негативно позначитися на здоров'ї. Тому при виборі спортивної дисципліни спочатку порадьтеся з лікарем. Консультація педіатра допоможе визначити найменш небезпечний для фізичного та психічного розвитку малюка вид спорту.

Крім того, завдяки фізичним заняттям підвищується імунітет організму. Про застудні захворювання можна буде забути на тривалий час.

Виникає побоювання, що дитина зростатиме окремо від шкільного колективу. Так, але він швидко знайде друзів у спортивній команді, адже тепер багато спільного. Спорт об'єднує дітей, вчить спільно справлятися з поставленими завданнями та досягати успіху.