Декілька натуральних способів лікування сезонної депресії

В осінній та зимовий період нам не вистачає сонця, стає прохолодно та настрій не йде до гори, ми починаємо депресувати. Для того, щоб цього запобігти ми розповімо про одинадцять натуральних способів для лікування сезонної депресії.

  1. Мелатонін

Мелатонін – добре відома добавка для сну. Взимку, коли світловий день коротший, деякі люди більш чутливі до мелатоніну або мають аномальну секрецію мелатоніну, що може спричинити додаткові труднощі з сезонними проблемами настрою. Існує обмежена кількість попередніх даних, що прийом мелатоніну перед сном може допомогти зменшити симптоми сезонної депресії.

Мелатонін загалом безпечний, а гарний сон має першорядне значення для здоров'я загалом. Поговоріть із лікарем, якщо проблеми зі сном не вирішуються. У деяких країнах світу мелатонін відпускається лише за рецептом, а в інших будь-яка людина може придбати його у вигляді добавки.

  1. Фототерапія

Можна придбати спеціалізований лайтбокс для імітації природного сонячного світла, щоб сидіти перед ним вранці у зимовий час. Деякі дослідження показали, що цей прилад корисний у поєднанні з мелатонін та іншими методами лікування. Деякі психічні розлади можуть погіршитися від фототерапії, тому проконсультуйтеся з лікарем щодо її використання, якщо у вас є сумніви.

  1. Вітамін D

 Вітамін D відомий багатьом як вітамін сонячного світла, оскільки наш організм виробляє його під впливом сонця. Коли світловий день коротший, дефіцит вітаміну D зустрічається частіше і може сприяти поганому настрою. Дослідження показали, що оптимізація рівня вітаміну D у поєднанні з іншими методами лікування може допомогти у боротьбі із сезонною депресією. Порадьтеся з лікарем про здачу аналізу крові на вітамін D, тому що без нього неможливо визначити, чи є його дефіцит. Критично важлива правильне дозування вітаміну В, оскільки занадто велика доза може спричинити побічні ефекти. Лікар повинен зорієнтувати вас щодо правильного дозування.

  1. Когнітивно-поведінкова терапія

У деяких дослідженнях когнітивно-поведінкова терапія поєднувалася з деякими з таких найпоширеніших методів лікування сезонної депресії, як добавки з вітаміном D, мелатоніну та фототерапія. Попросіть лікаря направити вас до спеціаліста КПТ для розробки комплексного плану психічного здоров'я.

  1. Метильовані вітаміни групи В

Вітаміни групи В включають кілька важливих поживних речовин, таких як вітамін B12 та фолат, які часто входять до складу однієї добавки. Дослідження показали, що можуть допомогти полегшити симптоми депресії чи тривожності в дорослих. Однак добавки з вітамінами групи В не слід приймати людям із захворюваннями нирок.

  1. Інозитол

Інозитол відноситься до вітамінів групи В і часто приймається окремо у великих дозах. Найбільше він відомий тим, що сприяє здоров'ю яєчників та фертильності, але також покращує сон, знижує тривожність та підіймати настрій. Можливо корисно використовувати його сезонно при поганому настрої, млявості та апатичності.

  1. Жирні кислоти омега-3

Жирні кислоти омега-3 необхідні здоров'ю мозку та гарного настрою. Дефіцит цих кислот часто зустрічається у людей, які не вживають продуктів тваринного походження, оскільки рослинна їжа не містить достатньої кількості деяких видів омега-3. Результати досліджень кислот омега-3 щодо покращення настрою неоднозначні, оскільки дуже важлива саме правильне дозування, а багато продуктів містять дуже незначні кількості. 

Крім того, вкрай важливо дотримуватися правильного співвідношення ЕПК та ДГК, залежно від індивідуальних потреб. Обговоріть з лікарем правильне дозування цієї добавки. З обережністю слід приймати добавки з омега-жирними кислотами тим, хто має проблеми зі зсіданням крові або приймає препарати, що розріджують кров. Регулярне вживання жирної риби, такої як лосось, скумбрія та молюски, збільшує споживання омеги-3.

  1. 5-гідрокситриптофан

5-гідрокситриптофан або 5-HTP добре вивчений на предмет боротьби з поганим настроєм та підтримки психічного здоров'я. Іноді він також може допомогти людям із порушеннями сну та деякими проблемами травлення. Небезпечно приймати 5-HTP з іншими препаратами, тому перш ніж пробувати, порадьтеся з лікарем. У деяких країнах 5-HTP можна придбати без рецепта, а в інших – лише за рецептом.

  1. Тирозин

Тирозин - це амінокислота, яка є одним із будівельних компонентів білка. Вона допомагає виробляти більше нейротрансмітерів, необхідних для покращення настрою та підвищення розумової активності. Тирозин міститься в багатьох продуктах харчування, включаючи м'ясо, сир, горіхи, зернові, а також доступний у вигляді добавок. Проконсультуйтеся з лікарем, щоб переконатися, що тирозин є безпечним для поєднання з іншими ліками, які ви приймаєте.

  1. S-аденозилметіонін

SAM-e або S-аденозилметіонін являє собою природну молекулу в організмі людини, що складається зі сполуки амінокислоти метіоніну, що виробляє енергію. Деякі дослідження показали, що він може сприяти покращенню настрою за рахунок підтримки вироблення нейротрансмітерів і може лікувати біль. Можливо, існує генетичний компонент у тому, кому найбільше допомагає SAM-e, оскільки він сприяє метилюванню. 

Організм людини генетично схильний до швидкого чи повільного метилювання у клітинах. Запитайте у лікаря, чи підійде тестування на гени метилювання. SAM-e не слід приймати людям із певними психічними захворюваннями або тим, хто приймає певні ліки. У деяких країнах SAM-e можна придбати у вигляді добавки, а в інших – лише за рецептом.

  1. Звіробій

Звіробій - дуже поширена трава, що підвищує настрій. Деякі дослідження показали, що він може бути ефективним для покращення сезонного поганого настрою у певних груп населення та у поєднанні з іншими препаратами. Звіробій має високий потенціал взаємодії з багатьма рецептурними препаратами. Поговоріть із лікарем про сумісність ваших препаратів, перш ніж приймати їх.