Навряд чи знайдеться універсальний чоловічий парфум, від якого жінки божеволіють і втрачають голову. Жінкам подобаються різні сімейства ароматів. А дослідження сексологів доводять, що жінки насамперед звертають увагу на природний запах чоловіка. Це важливо при виборі партнера. Іноді це навіть важливіше за привабливу зовнішність. Запах дозволяє на підсвідомому рівні оцінити сумісність із потенційним партнером. Але й парфум відіграє важливу роль. Він може залучати чи відштовхувати. Безликі композиції залишають байдужими.

Щоб зрозуміти, які чоловічі аромати найбільше подобаються жінкам, треба спочатку розібратися в теорії питання. Формула парфуму не є чимось простим та однокомпонентним.

Кожна композиція розкривається у три етапи:

  • початкові ноти розкриваються насамперед і швидко випаровуються;
  • середні відчуваються довше і здебільшого вони ставляться до квітковим – це дозволяє зробити «звучання» ціліснішим;
  • базові (серцеві) відчуваються найдовше, оскільки випаровуються повільніше.

При виборі туалетної або парфумованої води обов'язково потрібно читати опис, враховуючи початкові та базові ноти. Швидкість випаровування залежить ще й від пори року. Взимку запахи відчуваються сильніше. Тому так важливо не перестаратися, інакше обраний парфум викликатиме у жінки лише негативні асоціації.

Парфумерні сімейства

Аналізуючи, які чоловічі парфуми подобаються жінкам, маркетологи дійшли висновку, що багатьох жінок приваблюють:

  • аромат дорогого тютюну, оскільки асоціюється з образом "поганого хлопця";
  • гіркий запах фруктів та вина – асоціації з богемою;
  • ліс та пряні трави – як свіжість та свобода;
  • морська вода – викликає асоціації з далекими країнами та пригодами.

Але модну парфумерію (це і парфуми, і туалетна вода) прийнято ділити на сімейства за іншою ознакою.

 Виділяють:

  • Східні (орієнтальні) композиції – мускус, ваніль, бурштин, деякі запахи деревини. До цієї групи відносяться, наприклад, Tom Ford Noir і Dior До цієї категорії належать і багато чоловічих парфумів на олійній основі. «Орієнтали» часто асоціюються із впливом та владою. Але з ними треба поводитися обережно, тому що на шкірі вони краще розкриваються в теплу пору року.
  • Деревні – це все, що асоціюється із лісом. Це і хвойні ноти, і сандал, і кедр, і ветівер. До цієї категорії належить, наприклад, Chanel Egoiste. Чоловік, який вибирає деревний парфум – це впевнена в собі людина, розбірлива, але має гарний смак. Композиції із цієї групи – уособлення сили.
  • Трав'янисті - вважаються свіжішими і легшими, хоча сприймаються вони як і дерев'яні, асоціюючи з упевненістю в собі. До цієї групи належать пряні трави – розмарин, чебрець, м'ята. Як приклад можна навести Versace Pour Homme.
  • Квіткові. Їхні чоловіки вибирають рідше, але деяким подобається, оскільки така композиція доповнює богемний образ. У їхніх букетах чути туберози та екзотичний іланг-іланг.
  • Цитрусові та фруктові. До першої групи належать апельсин, лимон, грейпфрут, лайм. У цьому вони зазвичай розкриваються лише у початкових і середніх нотах, а базової – бергамот. Фруктові – всі плодові аромати, окрім перелічених. Цитрусові композиції найближче до визначення універсального запаху. Це свіжі, ненав'язливі парфуми, доречні у будь-якій ситуації.
  • Океанічні композиції – це чоловічі аромати, що подобаються жінкам романтичного складу. У таких парфумах відчуваються нові ноти прибою, морського бризу, холодного дощу. Класика жанру – Acqua di Gio від Gorgio Armani.

Деяким жінкам подобається запахи, які можна назвати гурманськими. Це парфуми з нотами прянощів, кави та шоколаду. Така парфумована вода чи одеколон часто сприймаються як афродизіак. Але вони більше підходять для побачення, коли потрібно справити враження на одну людину. Для галасливої ​​вечірки це не найкращий вибір.

Є запахи, що сприймаються як небезпечні. Але це вони привабливі. Їх рекомендують тим, хто бажає продемонструвати бунтарський дух. Шкіряний аромат – це яскравий чоловічий парфум, від якого жінки божеволіють. Такі композиції підходять впевненим у собі, рішучим людям. Можна знайти парфуми на розлив чоловічі та в цій категорії.

Як вибрати парфуми: основні правила

Парфуми – це послання до світу. І при виборі формули слід враховувати думку протилежної статі. Але це єдиний критерій. Вибирати потрібно ретельно, враховуючи:

  • Пора року – температура впливає сприйняття формули.
  • Одяг, з яким ви цю композицію «носитимете»: з костюмом-трійкою і джинсами поєднуються різні парфуми.
  • Ситуації, в яких будуть використовуватися парфуми - в офіс, бар, на морський курорт потрібні різні композиції (і концентрації - наприклад, увечері можна користуватися парфумами, а вдень - туалетною водою).
  • Ефект, який ви хочете зробити. Одна справа – якщо ви хочете наголосити на цілеспрямованості та енергійності, інша – якщо робите акцент на креативності, богемності. Духи мають стати гармонійною частиною образу, візитівкою.

Не варто сліпо копіювати модні тренди або наслідувати знайомих (хоча часто в офісі співробітники підсвідомо вибирають духи, близькі до звучання). Потрібно шукати свій варіант. Якщо не виходить вибрати серед новинок, завжди можна знайти щось, що підходить у класиці. Такі парфуми не втрачають своєї затребуваності.

ТОП чоловічих ароматів: від теорії до практики

Кожен бренд пропонує власні версії ароматів із різних сімейств. Через це зробити вибір складно. Можна орієнтуватися на ТОП чоловічих парфумів, складений за наслідками різних досліджень. Але все одно кожну композицію потрібно «приміряти», щоб зрозуміти, чи підходить вона вам чи ні.

Fahrenheit від Christian Dior

Туалетна вода відноситься до групи дерев'яних. Але при цьому композиція Christian Dior цікаво розкривається в середніх нотах - це квіткові запахи конвалії, лаванди і навіть солодкуватого жасмину. Такий букет добре запам'ятовується. Туалетна вода підходить тим, хто любить використовувати той самий парфум як свого роду візитну картку. Але запах добре розкривається тільки в холодну пору року, а для літа він не підходить. Також він має важливий нюанс – це аромат зі складним шлейфом, розрахований на зрілих чоловіків. Юнакам він не підійде.

Acqua di Gio від Giorgio Armani

Ця туалетна вода вважається класикою і належить до океанічної групи. Але в ній відчуваються не лише акватичні, а й цитрусові компоненти – легкі ноти лайма, мандарину та апельсина. Ненав'язливі квіткові ноти доповнюють композицію. Цей аромат підходить усім і буде доречним у будь-якій ситуації.

Dolce & Gabbana The One For Men

Парфумована вода (Eau de Parfum) вийшла у 2008 році. Але за цей час деревно-пряна композиція не втратила своєї актуальності. Вона підходить і молодим людям, і зрілим чоловікам. Це тепла, але ненав'язлива композиція. У самій формулі відчуваються ноти кедра та тютюну, ці запахи асоціюються з впевненістю та силою. Ті, хто користується таким парфумом, звикли отримувати компліменти – і вони на них заслуговують.

Le Male від Jean Paul Gaultier

Туалетна вода, створена у 1995 році, сподобається тим, хто любить свіжі запахи. Її складно віднести до конкретної категорії, тому що у формулі є і орієнтальні, і фужерні (папоротеві) мотиви. Виразно звучать східні ноти – сандал та кориця. Вони незвичайно поєднуються з освіжаючою м'ятою та солодкуватою ваніллю. Така оригінальна комбінація завжди буде у центрі уваги. Ті, для кого важлива естетика, звернуть увагу на флакон у вигляді м'язистого торса, на який одягнена фірмова «тільник» Готьє.

Paco Rabanne Invictus

Туалетна вода, випущена вперше у 2013 році. Базові ноти – сіра амбра, дубовий мох, пачулі. Серцеві ноти – лавровий лист та жасминовий гедеон. Незважаючи на таку складність, вона відноситься до категорії океанічних. У ній відчувається свіжість бризу, але є місце для деревних та трав'янистих ноток. Підходить для тих, хто веде активний спосіб життя. На це натякає навіть флакон, виготовлений у вигляді кубка. І назва туалетної води підходяща – «Invictus» означає «Непереможений».

Prada Man

Це лаконічна туалетна вода, що відноситься до групи східних. Більше підходить зрілим чоловікам, але її можуть використовувати і молоді люди, якщо образ буде витриманий у ретро-стилі. У цій формулі відчуваються не тільки мускус та прянощі, а й цитрусові ноти, які трохи згладжують композицію.

Yves Saint Laurent L`Homme

Туалетна вода з'явилася на ринку у 2006 році, і з того часу залишається однією з найкращих у своїй категорії. Причина її популярності – універсальна формула (з кедром, ветивером, імбиром та перцем), яка добре поєднується з різними стилями в одязі. Це делікатний деревний аромат, теплий та ненав'язливий.

Polo Blue Ralph Lauren

Енергійна цитрусова парфумована вода доповнена нотками гострого перцю, тютюну, свіжими хвойними ароматами ялівцю та кедра. Це мужній, але не агресивний запах – інтелігентний, тонкий. Він асоціюється із класичним стилем, але підійде і тим, хто любить незвичайні поєднання в образі.

Davidoff Cool Water man

Ця туалетна вода належить до категорії фужерних (папоротевих), у ній сильні трав'янисті нотки. Гамма починається з ноток морської води, м'яти та лаванди, потім розкривається сандалом, мускусом, дубовим мохом. Верхні нотки – неролі та розмарин. Туалетна вода була представлена ​​публіці ще 1988 року і досі не втратила актуальності.

Million Prive Paco Rabanne for Men

Це найкращий чоловічий парфум на думку жінок, які брали участь у дослідженні. Це не дивно, оскільки Million Prive належить до східних ароматів, що асоціюються з владою та впевненістю. Але його не можна назвати тяжким. У ньому відчуваються пряні ноти кориці, дерев'яні – пачулі. І до цього додаються запахи шкіри та дорогого тютюну, які вносять до цієї парфуми Paco Rabanne бунтарські ноти. Не дивно, що жінки часто купують цей продукт у подарунок партнеру.

Будь-який із цих ароматів можна приміряти до себе, щоб вибрати саме “свій” запах, або подарувати коханому чоловікові. Якщо не бажаєте купувати повний обсяг, можна взяти тестер або невеликий флакон. Тоді можна спробувати усі парфуми. Вибирайте ті, що сподобалися найбільше і справляєте враження на жінок.