Як залишатися здоровим цілий рік у 60+

У будь-якому віці важливо піклуватися про своє тіло та запобігати хворобам. Але якщо вам 65 років або більше, такі прості речі, як грип чи застуда, можуть прогресувати та призвести до ускладнень. Сюди входять вторинні інфекції, такі як пневмонія, бронхіт, інфекція вуха або синусит. Якщо у вас хронічне захворювання, астма або діабет, респіраторне захворювання може посилити їх.

Через це важливо зробити вибір на користь здорового способу життя, щоб зміцнити свою імунну систему та знизити ймовірність захворювання.

Слідуйте цим восьми порадам, щоб залишатися здоровим цілий рік:

1. Будьте активними

Фізична активність зміцнює імунну систему. Чим більше ви рухаєтеся, тим більше ваш організм здатний боротися із запаленням та інфекціями.

Діяльність, у якій ви берете участь, не повинна бути напруженою. Вправи з низьким впливом також є ефективними.

Ви можете подумати про велосипед, ходьбу, плавання або легку аеробіку. Якщо ви можете, займайтеся вправами помірної інтенсивності протягом приблизно 20-30 хвилин на день, щоб досягти загальної кількості 150 хвилин на тиждень, що рекомендується. Крім того, зміцнюйте м'язи, піднімаючи тяжкості або займаючись йогою.

Змініть свою програму вправ, щоб знайти те, що найкраще підходить для вас.

2. Приймайте добавки за необхідності

Деякі добавки допомагають підтримувати здорову імунну систему. Перш ніж приймати добавку, завжди запитуйте свого лікаря, чи це безпечно, особливо якщо ви приймаєте ліки, що відпускаються за рецептом. Деякі добавки, які можуть порекомендувати, включають кальцій, вітамін D, вітамін B6 або вітамін B12.

Приймайте добавки або полівітаміни відповідно до інструкцій, щоб зміцнити вашу імунну систему.

3. Дотримуйтесь здорової дієти

Дієта, багата на фрукти, овочі та нежирне м'ясо, також зміцнює вашу імунну систему і захищає від шкідливих вірусів і бактерій, що викликають хвороби. Фрукти та овочі є гарним джерелом антиоксидантів. Антиоксиданти захищають ваші клітини від пошкоджень та зберігають ваше тіло здоровим.

Ви також повинні обмежити споживання солодкої та жирної їжі, яка може спричинити запалення в організмі та знизити вашу імунну систему.

Окрім того, обмежте вживання алкоголю.

4. Часто мийте руки

Регулярне миття рук — ще один чудовий спосіб залишатися здоровим цілий рік. Віруси можуть жити на поверхні до 24 годин. Можна захворіти, якщо торкнутися зараженої вірусом поверхні і забруднити руки, а потім торкнутися обличчя.

Мити руки теплою водою з милом часто і не менше 20 секунд. Намагайтеся не торкатися носа, обличчя та рота руками.

Ви також можете захистити себе, використовуючи антибактеріальний дезінфікуючий засіб для рук, коли ви не можете вимити руки. Крім того, часто дезінфікуйте поверхні навколо будинку та на робочому місці.

5. Навчіться справлятися зі стресом

Хронічний стрес збільшує вироблення в організмі гормону стресу кортизолу. Занадто багато кортизолу може порушити різні функції вашого тіла, у тому числі вашу імунну систему.

Щоб зменшити стрес, збільште фізичну активність, висипайтеся, встановіть для себе розумні очікування та досліджуйте розслаблюючі, приємні заняття.

6. Більше відпочивайте

Сон не тільки знижує рівень стресу, а й допомагає тілу відновитись. Тому достатня кількість сну може призвести до зміцнення імунної системи, що допоможе вашому організму легше боротися з вірусами.

Сон також важливий, коли ви стаєте старшим, тому що він може покращити пам'ять і концентрацію. Намагайтеся спати не менше семи з половиною-дев'ятою годиною на добу.

Якщо у вас є проблеми зі сном, поговоріть зі своїм лікарем, щоб знайти основну причину. Причини безсоння можуть включати відсутність активності протягом дня та надто багато кофеїну. Або це може бути ознакою захворювання, такого як апное уві сні або синдром неспокійних ніг.

7. Плануйте щорічні медогляди

Планування щорічного огляду також може зберегти ваше здоров'я. Завжди розмовляйте зі своїм лікарем, якщо у вас є побоювання щодо вашого здоров'я.

Такі стани, як діабет та високий кров'яний тиск, можуть залишитися непоміченими. Регулярні медичні огляди дозволять лікареві вчасно діагностувати будь-які проблеми. Своєчасне лікування може запобігти довгостроковим ускладненням.

Крім того, якщо у вас є якісь симптоми застуди чи грипу, негайно зверніться до лікаря. Вірус грипу може призвести до ускладнень у дорослих віком від 65 років. Імунна система з віком слабшає, що ускладнює боротьбу з вірусом.

Якщо ви звернетеся до лікаря протягом перших 48 годин після появи симптомів грипу, він може призначити противірусний препарат, щоб зменшити тяжкість та тривалість симптомів.

8. Уникайте контактів із хворими людьми

Ще один спосіб захистити себе цілий рік — уникати близькості із хворими людьми. Це легше сказати, аніж зробити. Але якщо у вашому районі спалах грипу, обмежте контакти з людьми, які погано почуваються, і уникайте людних місць, поки умови не покращаться.

Якщо вам потрібно вийти, захистіть себе, одягнувши маску для обличчя. Якщо ви доглядаєте хворий на грип, надягніть маску і рукавички і часто мийте руки.