Каркасний будинок - переваги та недоліки

Каркасні будинки можуть стати гарною альтернативою будинкам, що будуються з цегли. Що відрізняє їх, від чого залежить їхня вартість і які їх переваги та недоліки?

Каркасні будинки будуються швидко та незалежно від погодних умов, а матеріали, що використовуються для їх будівництва, екологічні та нешкідливі для здоров'я. Вони відрізняються гарною теплоізоляцією, але потрібно враховувати той факт, що вони можуть пригнічувати сторонні шуми.

Процес будівництва

Каркасні будинки є цікавою альтернативою будинкам, збудованим за цегляною технологією. Їхня конструкція, на відміну від цегляних будівель, заснована на каркасі, який зазвичай зроблений з дерева, хоча металеві каркаси також зустрічаються. У разі дерев'яного каркасного будинку довговічність будівлі багато в чому залежить від якості деревини, що використовується. Найчастіше використовуваним і довговічним є соснова або ялинова деревина, висушена в камері, стругана з чотирьох сторін і захищена вогнезахисним та протигрибковим препаратом. Її вологість має перевищувати 18 відсотків. Підготовлений таким чином матеріал для будинку не містить плісняви, грибків та личинки комах, а також більш вогнестійкий. Основним конструктивним елементом є балки перетином 14×14 см з інтервалом 40 або 60 см. Отриманий каркас заповнюють ізоляційним матеріалом, найчастіше у вигляді панелей з мінеральної вати. Іноді для цього також використовується пінополіуретан. Утеплені таким чином стіни добре захищені від холоду та вологи. Ізоляційний шар зовні є вітроізоляційною плівкою, яка покрита OSB або фанерними плитами, а зсередини використовується пароізоляційна плівка.

Скільки коштує каркасний будинок

На питання, скільки коштує каркасний будинок, складно дати однозначну відповідь, тому що ціна залежить насамперед від прайс-листа послуг конкретної компанії. Вартість також залежить від того, чи це буде одноповерхова або багатоповерхова будівля, тому що у випадку з першим необхідно зробити досить великий фундамент. Складність дизайну та облаштування кімнат також істотно впливають на остаточну ціну. Відкритий простір з невеликою кількістю перегородок буде дешевшим, ніж безліч окремих кімнат у будівлі. Вартість будинку під ключ ще складніше оцінити, оскільки остаточна ціна залежить не тільки від конструкції будівлі, але і від вибору оздоблювальних матеріалів, які відрізняються якістю, так і ціною.

Переваги каркасних будинків

Ця технологія має багато переваг, які можуть підтримати вибір цього методу будівництва. Сильні сторони:

  • Економія часу — будинки будуються в середньому за три місяці.
  • Будівництво незалежно від погодних умов - будинки можна будувати практично цілий рік через відсутність мокрих робіт, тобто бетонування та цегляної кладки. Тільки при закладці фундаменту слід враховувати погоду.
  • Екологічність — дерев'яні каркасні будинки виготовлені з екологічно чистих матеріалів і благотворно впливають на здоров'я членів сім'ї.
  • Хороші теплові параметри завдяки тому, що стіни і дах повністю покриті утеплювачем, будинки, побудовані за цією технологією, демонструють дуже хорошу теплоізоляцію, чого важко досягти за допомогою інших будівельних технологій.
  • Проста установка — у будинках усі монтажні кабелі можуть бути легко заховані за стінами.
  • Процес будівництва — будинки характеризуються легкою конструкцією на основі дерев'яних стовпів.

Недоліки

Незважаючи на безперечні переваги технології, будинки також мають недоліки, які слід враховувати при виборі технології будівництва.

  • Швидке нагрівання та охолодження — каркасна структура будинку швидко нагрівається при включенні опалення, але так само швидко остигає при вимкненні опалення.
  • Погана акустика — стіни будинків погано пригнічують шум зовні, тому житлова будівля такого типу, збудована у великій міській агломерації, не найкраща ідея.
  • Ніжча вогнестійкість — будинки з дерев'яними каркасами демонструють нижчу вогнестійкість, ніж будинки, виготовлені за іншими технологіями.
  • Деревина - якість деревини дуже впливає на довговічність будинків. Якісно підготовлена ​​деревина іноді буває важкодоступною.

Джерело: alta-profil.ua