Топ-12 интересных фактов о Запорожье

Топ-12 цікавих фактів про Запоріжжя, які нагадають Вам шкільні знання та змусять трохи поностальгувати.

Як інформує MyZp.info, багато мешканців Запоріжжя люблять своє місто, але про дещо й не здогадуються. Сьогодні ми перерахуємо кілька фактів про Запоріжжя, які нагадають Вам шкільні знання та змусять трохи поностальгувати. Дещо змусить Вас пишатися своїм містом, а дещо сміятися, так що корисне та цікаве проведення часу ми гарантуємо!

Найбільший острів на Дніпрі

Площа острова Хортиця становить 23,59 км², і це найбільший острів на річці Дніпро. Існує ще й теорія, що Хортиця – найбільший острів у Європі, але це вже помилка. У Словаччині розташований острів Житний, який набагато більший за наш остров. Але, безумовно, площа Хортиці є досить великою.

Кам'яна миска

Між Хортицею та греблею ДніпроГЕС можна побачити невелику скелю з виїмкою, що нагадує невелику миску. Глибина виїмки сягає одного метра.

OKTX-Aee1wO8W15yoj0USbzZjPN5_RtjNkV0xvJxcGwiq00bTKdOrvW1F3ypKwP5tTtAxuZ86efHX-ZoobsEWJtDUnYJ2PnStuur4D8ZkjJzEr10n03k5e6HHmLxHVIGQDJBUzlR

Та сама миска

Існує кілька легенд, пов'язаних із цим місцем. Найпопулярніша з них свідчить, що козаки після походів сідали довкола і варили в цьому природному “казані” галушки, а їли їх спеціальними подовженими ложками. Справжнє походження цієї “судини” невідомо, чи висловлювалися гіпотези, що це залишки древніх водоспадів.

Найкрасивіша будівля – в'язниця

Мандрівник, що проїжджав через наше місто в 1820 році, залишив таке негативне свідчення про Олександрівськ тих років. Місто було неправильно забудоване і виглядало вкрай неохайно та незатишно. Найкрасивішим будинком в Олександрівську автор назвав в'язницю (та й те, бо вона була кам'яною). До наших днів вона не збереглася, ми маємо лише малюнок фасаду, який справді варто визнати симпатичним. Залишається лише поспівчувати нашим предкам, яким довелося жити в ті похмурі часи.

Притулок для глухонімих

У 1903 році поблизу Олександрівська зусиллями міського голови Фелікса Мовчановського було відкрито унікальний для імперії заклад. Це був хутір-училище для глухонімих дітей. Тут діти з обмеженими можливостями жили, а також навчалися необхідним для самостійного життя навичкам. Протягом 9 років навчання діти готувалися знайти свій шлях у житті та забезпечити себе своєю працею. Для тогочасної російської імперії такі училища були напрочуд. За низкою джерел, Олександрівський притулок взагалі був першою інклюзивною установою на території країни.

QPxCUDxDbFT_y60H_osMaLbAxjA02BiQG0uDtV174E62rLTzX34Pj_MPdcTekX-MCzDiQ4cUN8LTm4afnw3HpmC2HQav3IkT5RPASuEQd_RdbnWFVniRusdmZ8UPO_hqkgzuyx28

Частина будівель збереглася до наших днів

Найпотужніший паровий млин

У 1895 році в Олександрівську побудували справжнісінького монстра серед парових млинів. Комплектуючі для неї замовляли у різних країнах Європи, переважно у Швейцарії, Великій Британії та Німеччині. Чисельність персоналу складала 25 працівників, за добу в середньому вона перемелювала 5 тисяч пудів борошна. Але млин ніколи не запускали на повну потужність, у цьому не було потреби. Тому встановити її максимально можливу продуктивність є досить проблематично.

Належав млин відомому менноніту-промисловику Герману Нібуру. Після його смерті вона перейшла у спадок до його сина, а після захоплення влади більшовиками млин був націоналізований. Сьогодні побачити будівлю можна за адресою вул. Сергія Серікова, 30.

Короткій вулиці – коротка назва

У Дніпровському районі міста є провулок із найкоротшою назвою. Провулок Кія є сусідом з вулицею Ярослава Мудрого. А ще поряд є провулки Щека та Либеді, а також вулиця Святославська. Своєрідний куточок давньої Київської держави у сучасному Запоріжжі!

А ще 6 фактів ви зможете прочитати на сайті MyZp. info. Там на вас чекає маса інформації про те, чим Запоріжжя може пишатися, що там є цікавого та незвичайного. Ми не мовчимо і про проблеми нашого міста, розповідаючи про них без прикрас та приховування. Ви дізнаєтеся про незвичайні будівлі, унікальні винаходи та захоплюючі історії, що мають відношення до Запоріжжя. Можна сказати точно – нудно не буде!