Купуючи принтер, ми рідко заглиблюємося в особливості конструкції друкарського пристрою. Розбиратися доводиться вже пізніше, коли настає час змінювати картридж. Вивчаючи характеристики, власники лазерних принтерів стикаються з таким поняття, як тонер. Про особливості складу, види тонерів та технологію їх виготовлення розповімо поетапно у цій статті.
Що таке тонер?
Тонер для картриджа – це основна фарбувальна речовина, яка використовується у лазерних принтерах. У струменевих друкарських пристроях його замінюють рідке чорнило.
В основі тонеру для лазерного принтера – полімерний легкоплавкий порошок з металевим покриттям.
До речі! Тонер використовується не тільки в принтерах, але і в копіювальних апаратах, і багатофункціональних друкованих пристроях на основі лазерної технології.
Якщо подивитеся на тонер через мікроскоп, можна побачити найдрібніші круглі гранули, покриті металевим окисом. Саме кругла форма забезпечує високу якість друку.
З чого складається тонер?
У центрі кожної гранули тонера – парафінове ядро, яке запобігає прилипанню відбитка до валиків. Ядро вкрите полімерною оболонкою, в основі якої – поліестер та стирол-акрилові полімери. Оболонка потрібна для транспортування пігменту та з'єднання барвника з папером.
Також до її складу додають:
- пігменти для фарбування тонера у потрібний колір;
- добавки, що дозволяють набувати позитивного або негативного заряду;
- частинки оксиду заліза, що забезпечують магнітні властивості тонера;
- модифікатори, які необхідні для термічного закріплення барвника на папері.
Але, щоб частинки тонера не злипалися між собою, до складу гранул входять поверхневі добавки, що обволікають полімерну оболонку і підвищують змащувальні здібності.
Які види тонерів?
Тонери, які застосовуються в сучасних лазерних картриджах, можливо розділити на кілька груп за такими параметрами:
Колір. Тонер може бути чорним або кольоровим. Перший застосовується для монохромних принтерів. Для кольорових принтерів додатково використовуються блакитний, пурпуровий та жовтий пігменти.
Заряд. Він може бути позитивним чи негативним – залежить від полярності фоторецептора та системи друку принтера.
Магнітні властивості. Тонери можуть бути одно- або двокомпонентними. До складу перших не входить оксид заліза. Наприклад, такі тонери використовуються у принтерах Samsung, Sharp чи Lexmark. Двокомпонентні магнітні склади застосовують для своїх друкарських пристроїв такі виробники як Canon або Kyocera.
Тип полімеру, який використовується як основа оболонки ядра.
Як виготовляють тонер?
У сучасному виробництві існує два способи виготовлення тонера: хімічний та механічний.
Хімічне виготовлення: тонер синтезується в реакторах та відрізняється правильною формою частинок.
Механічне виготовлення: здійснюється шляхом механічного перемелювання полімерів у спеціальних млинах під високим тиском.
Хімічний спосіб вважається якіснішим, оскільки дозволяє досягти правильної форми й невеликого розміру частинок. В результаті збільшується ресурс картриджа, знижується собівартість відбитків та покращується якість друку.
Але тонер, отриманий хімічним шляхом, має і недолік: його складно очистити з поверхні фоторецептора.
Де придбати тонер для лазерних принтерів та МФУ?
Варіантів тонерів дуже багато! Тому, щоб правильно підібрати потрібний колір, рекомендуємо звернутися до інтернет-магазину Averoprint за професійною допомогою у виборі тонера. Крім того, компанія Averoprint готова запропонувати великий вибір різної друкарсько-копіювальної техніки: лазерні принтери та МФУ як для офісу, так і для дому. Весь асортимент можна побачити тут: https://www.averoprint.com/catalog/lazernye-printery-i-mfu/.
Звертайтесь до професіоналів! Це допоможе вам не загубитися у великій кількості асортименту магазину та придбати сертифікований товар.