Внешний монитор для ноутбука

Ноутбук найчастіше купують із міркувань мобільності. Однак так буває не завжди: незалежно від того, скільки часу йде на дорогу до роботи чи навчального закладу, все ж таки набагато частіше ми використовуємо лептоп у стаціонарних умовах.

Іноді хочеться, щоб картинка була більшою або якіснішою. Додатковий монітор у таких випадках — ідеальний варіант, який до того ж знижує навантаження на зір.

Хоч його з собою в дорогу і не візьмеш, але якщо ви поїхали в подорож, наприклад, поїздом, можна використовувати портативний зовнішній монітор. Або як продовження ноутбучного (виходить ультраширокий формат картинки), в якості пристрою, що покращує багатозадачність ноутбука. Це допоможе збільшити продуктивність вашої роботи.

Як вибрати такий девайс? Незалежно від того, купуєте ви монітори в інтернет-магазині або найближчому маркеті електроніки, необхідно мати хоча б базове уявлення про їх характеристики.

Розмір

Якщо ви просто хочете розширити можливості ноутбука в офісі або в домашній обстановці, краще звернути увагу на монітор з тими ж розмірами, що і у лептопа. Для тих, кому важлива якість картинки (дизайнери, кіномани, геймери), без великого монітора не обійтися.

Характеристики дисплея

Тут все просто: сучасним стандартом матриці є панель IPS. Застарілі VA або TN не забезпечують необхідної точності передачі кольору, та й кути огляду у них набагато менше. Що стосується дозволу, то для портативного монітора воно має бути таким самим, як у ноутбука. Для великого зовнішнього дисплея – залежно від потреб, тут діапазон більш ніж значний: від 1366x768 до 3200x1800.

Стійкість

З великими моніторами все зрозуміло: вони встановлюються стаціонарно, проблем із цим не повинно бути. А як щодо портативних моделей? У таких девайсах використовують кілька різновидів підставок. Найчастіше це плоска пластикова панель, монітор до якої кріпиться за допомогою петель.

Останній час популярні складні підставки, які у складеному вигляді захищають екран від зовнішніх впливів. Є також моделі портативних моніторів, які використовують як опору сам ноутбук. Вони кріпляться збоку, можуть висуватися і засуватися.

Вибирайте найзручніший для вас тип. Бажано, щоб можна було змінювати кут нахилу монітора.

Спосіб підключення

Портативні монітори в більшості випадків можуть підключатися через кабель USB-C, що позбавляє необхідності використовувати пару силовий кабель + інтерфейсний. Головне, щоб порт USB підтримував одночасну передачу інформаційного та силового сигналів.

Для великого зовнішнього монітора такий варіант не підходить, навіть якщо у нього є відповідний порт, оскільки його потужності для живлення великої матриці буде недостатньо.

Резюме

Якщо вам потрібний великий додатковий монітор, з вибором оптимальної моделі питань виникнути не повинно. Такі монітори можна знайти на сайті Allo.ua у Харкові, де представлений широкий діапазон моделей від звичайних до ультрашироких або з вигнутим екраном. Асортимент портативних різновидів не такий великий, але й тут можна підібрати те, що відповідає вашим потребам та бюджету.